Jste zde: Škola > Jak na Google Classroom

Google Classroom - NÁVODY

Pro zadávání domácích prací a komunikaci se žáky budeme nově využívat Google Classroom. Pro používaní nástroje potřebujete následující:

• Google účet
  • Přihlásit se na classroom.google.com
  • Přihlásit se do kurzů pomocí hesla, která vám dá učitel
  • Plnit úkoly :)

Pokud nemáte zkušenost s google účty a nepracovali jste s aplikacemi od googlu, tak se budou hodit následující videonávody, které budou nejpozději 2. 4. přidány.

V případě dotazů pište třídním učitelům nebo na email skola@michalbrazda.cz

1. ÚVODNÍ VIDEO

Představení nástroje Google Classroom. Pokud máte účet google, můžete videa 1 a 2 přeskočit.

2a. ZALOŽENÍ GOOGLE ÚČTU pro rodiče a žáky starší 13 let

Video, pro žáky starší 13 let a pro rodiče, kteří mají doma žáka mladšího než 13 let. Rodiče si musí nejprve založit účet sami a pak podle videa 2b založit účet pro žáka.

2b. ZALOŽENÍ GOOGLE ÚČTU pro žáky mladší 13 let

Pokud je žákovi méně než 13 let, musí si účet založit nejprve rodič a až poté může žák. Tyto dva účty se potom musí propojit (rodičovská kontrola).

3. GOOGLE CLASSROOM - přihlášení a zápis do kurzu

Po založení účtu stačí přejít na stránku classroom.google.com, kliknout na + a zadat kód, který vám sdělil učitel. Ukázka ve videu:

4. GOOGLE CLASSROOM - POPIS PROSTŘEDÍ

Jak procházet jednotlivé kurzy? Jak pracovat v tomto prostředí? Vše najdete v tomto krátkém videu:

5. GOOGLE CLASSROOM - ODEVZDÁVÁNÍ ÚKOLŮ

Popis situace s odevzdáváním úkolů.

6. GOOGLE CLASSROOM - HODNOCENÍ

Učitelé vás pomocí tohoto nástroje mohou hodnotit a také s vámi komunikovat. Ukázka různých situací je v následujícím videu:

Mgr. Michal Brázda