Naše školní družina

Naše školní družina má tři oddělení. Její kapacita je 75 žáků. Oddělení 1. tříd má hernu v budově C v přízemí školy u školních šaten. Druhá třída má svoji družinovou hernu v budově B vedle školní jídelny. Oddělení pro žáky 3. a 4. třídy odchází po obědě do 2. patra budovy C, kde má k dispozici svoji místnost. Vzhledem k příznivé poloze školy máme možnost využívat blízkého okolí pro rozmanité venkovní aktivity - pobyt v lese, využití " oranžového hřiště" u rybníku Brigádník, návštěvy továrního parku s interaktivním vybavením pro děti, kde jsou zajímavé hry firmy Lesní svět a dále např. venkovní šachy, ruský kuželník, venkovní stolní tenis, atp.. V areálu školy se nám nabízí k relaxaci i pohybovým aktivitám školní zahrada s hracími prvky nebo všesportovní víceúčelové hřiště s umělým povrchem. Oblíbeným cílem našich vycházek je i lesní hřiště u Libušiny studánky ve Hvozdnicích. V budově školy máme možnost využít školní kuchyňku k vaření, které je u našich dětí velmi oblíbené. K dispozici máme i tělocvičnu, do které si chodíme zasportovat při nepříznivém počasí. Lesní vycházky nás inspirují ke sběru přírodnin, které využíváme pro aranžování nebo sběru kaštanů a žaludů pro zvířata na zimu. Všechny činnosti školní družiny směřujeme k přirozenému poznávání a rozvíjení znalostí a dovedností a také k relaxaci po školním vyučování.