Naše mateřská škola

V mateřské škole pracuje 9 zaměstnanců – 6 učitelek, 1 školnice a 2 pracovnice v kuchyňce. Mateřská škola je umístěna v areálu základní školy. Budova je přízemní, bezbariérová. Třídy jsou prostorné a světlé, vybavené barevným nábytkem. Ložnice jsou oddělené od rušné části a děti mají klid pro odpočinek. Mateřská škola má tři homogenní třídy, děti se do tříd rozdělují podle stanovených pravidel.

V přístavbě nové budovy je keramická dílna, která se skládá ze dvou menších místností. V jedné děti pracují, druhá slouží k umístění pece a k vypalování výrobků.

Děti se samy svými výtvory podílejí na výzdobě prostředí, dětské práce jsou přístupny v šatně rodičům i veřejnosti.

Prostory školní zahrady jsou vybavené tak, aby umožňovaly dětem rozmanité pohybové aktivity. Obec Libčany zažádala o dotaci v projektu MAS Hradec Králové a v srpnu 2012 jsme vybavili hřiště novou prolézací věží, vahadlovou houpačkou, pružinovou houpačkou, kreslící tabulí a dřevěnými lavicemi a stoly. Na zahradě je pískoviště, altánek, dřevěný domeček, zahradní nábytek a lavičky. V létě využíváme bazén, plastový nábytek a slunečníky.

Všechny venkovní i vnitřní prostory MŠ splňují bezpečnostní a hygienické normy dle platných předpisů. Od roku 2001 je MŠ vytápěna plynem.

Co nabízíme?

Krásné prostředí v obci Libčany
Tři třídy rozdělené podle věku
Bohatý výběr aktivit